Można powiedzieć, że eBay Kleinanzeigen jest w Niemczech odpowiednikiem naszej platformy sprzedażowej OLX. Większość polskich klientów chcących rozpocząć sprzedaż na rynku niemieckim zna największe marketplace, które działają na rynku naszych zachodnich sąsiadów, czyli Amazon i eBay. Te dwie platformy sprzedażowe to zdecydowanie ulubione portale Niemców, z których chętnie korzystają i mają do nich duże zaufanie. Pytanie, czy każdą usługę lub produkt z łatwością sprzedamy na eBay albo Amazon?

Otóż nie!

Wybór platformy – to nie takie proste

Nie wszystkie usługi czy produkty będą się dobrze sprzedawały na eBay lub Amazon. Dlaczego? Dlatego, że konsumenci pewnych usług/produktów na tych portalach w ogóle nie wyszukują.

Przykład: jeśli jesteś producentem ogrodzeń, zajmujesz się kowalstwem artystycznym i montażem tych ogrodzeń u klienta → chcesz oferować swoje usługi/ produkty w internecie, i pozyskać nie tylko klientów indywidualnych, ale też partnerów biznesowych.

Czy słusznym jest wystawienie swoich produktów na eBay lub Amazon, albo nawet na rodzimym Allegro?

Trzeba zadać sobie pytanie czy jako konsument, który potrzebuje ogrodzenia, przeszukiwałbyś wyżej wymienione portale, aby znaleźć odpowiednie ogrodzenie np. wraz z montażem?

Większość z nas – konsumentów – wpisałoby hasło w wyszukiwarkę Google, po czym przeszukiwałoby strony internetowe. Na jednym z pierwszych miejsc wyników wyszukiwania w polskiej wyszukiwarce ukazałby się nam portal ogłoszeniowy OLX.

Potencjalni klienci w większości przypadków właśnie w ten sposób szukają tego rodzaju produktów lub usług. OLX na polskim rynku zyskał w ostatnich miesiącach rekordową ilość nowych ogłoszeń, wyszukiwań oraz wejść na sam portal ogłoszeniowy. Zatem jeśli w Polsce usługi i produkty cieszą się dużą popularnością na portalu ogłoszeniowym, czy również za granicą, a konkretnie: u naszych zachodnich sąsiadów, znajdziemy taki portal ogłoszeniowy?

Odpowiedź brzmi TAK.

eBay Kleinanzeigen – co to takiego?

Jak już wspominałam we wstępie, Niemcy również mają swój odpowiednik OLXa, nazywa się on eBay Kleinanzeigen. Link do platformy znajdziesz tutaj. Nie jest on tak wymagający jak „duży” eBay, przede wszystkim nie ma tylu obwarowań, regulacji i problemów z obsługą jak na eBay.de . Co ważne dla ogłaszających się sprzedawców – cała sprzedaż odbywa się poza portalem, a co za tym idzie nie ponosimy kosztów związanych z prowizją od sprzedaży naszego produktu bądź usługi. Prowizja od sprzedaży na eBay.de różni się w zależności od kategorii, w jakiej wystawimy swoją aukcję. W większości przypadków wynosi ona aż 11% od wartości sprzedaży.

Na eBay Kleinanzeigen zapłacimy natomiast za wystawianie ogłoszeń, a cena uzależniona jest od ich ilości. Pierwsze 50 ogłoszeń wystawimy bezpłatnie, za kolejne zapłacimy 0,95 €/za każde.

Jako klient biznesowy (firma) mamy również możliwość skorzystania z opcji eBay Kleinanzeigen PRO. Są to pakiety abonamentowe na wystawianie większej ilości ogłoszeń (50/100/400 ogłoszeń miesięcznie).
Ceny abonamentów wynoszą od 49 € do 199 € (plus niemiecki VAT 19%). Jeśli potrzebujemy większego pakietu niż 400 ogłoszeń, należy zadzwonić do eBay Kleinanzeigen z prośbą o indywidualną wycenę.  Podobnie jak na polskim OLX, również na eBay Kleinanzeigen mamy możliwość zwiększenia widoczności naszych ogłoszeń poprzez wyróżnienie, odświeżenie, reklamowanie na stronie głównej portalu – naturalnie są to opcje dodatkowo płatne.

Czy każdy może ogłaszać się na tym portalu?

Niestety nie.
Ebay Kleinanzeigen sukcesywnie zamyka/blokuje konta klientów spoza terytorium Niemiec, ale i na to jest sposób.

Interesuje Cię to rozwiązanie?
Chcesz zwiększyć swoją sprzedaż na terenie Niemiec?
Potrzebujesz tłumaczeń swoich aukcji?

Zadzwoń i dowiedz się więcej!
Więcej o mnie przeczytasz tutaj.